Εγγραφές μαθητών Ά τάξης

Στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου εγγράφονται μαθητές- μαθήτριες που γεννήθηκαν από 1-1-2017 έως 31-12-2017 .

Οι εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-2024, θα πραγματοποιηθούν από την  Τετάρτη 1 Μαρτίου 2023   έως και  τη Δευτέρα 20  Μαρτίου 2023.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ EΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ

1. Αίτηση – υπεύθυνη δήλωση εγγραφής μαθητή στο σχολείο (το έγγραφο δίδεται από το σχολείο).
  2. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (δεν απαιτείται η προσκόμιση από τους γονείς, αλλά αναζητείται από το σχολείο).
  3. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή ( Α.Δ.Υ.Μ. ) συμπληρωμένο από Γιατρό (το έγγραφο δίδεται από το σχολείο).
  5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Ο Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Επισκοπής