ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020 ? 2021

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ (Α΄) ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020 ? 2021

Οι εγγραφές των μαθητών/μαθητριών, που γεννήθηκαν το έτος 2014, στην Πρώτη (Α΄) τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα πραγματοποιηθούν από την Παρασκευή 15 Μαΐου έως και την Παρασκευή 29 Μαΐου 2020. Οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να υποβάλουν την αίτηση εγγραφής στη Διεύθυνση του Σχολείου τις εργάσιμες ημέρες από τις 09:00 π.μ. μέχρι τις 11:00 π.μ..

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά που συνοδεύουν την αίτηση της εγγραφής των μαθητών/μαθητριών στην  Πρώτη (Α΄) τάξη είναι:

1) Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας παιδιού ή άλλο αποδεικτικό στοιχείο για τον έλεγχο των προβλεπόμενων εμβολίων

2) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (Το έντυπο παρέχεται από το Σχολείο)

3)  Βεβαίωση Φοίτησης νηπιαγωγείου

Οι μαθητές της Πρώτης (Α΄) τάξης μπορούν, εφόσον το επιθυμούν οι γονείς-κηδεμόνες, να εγγράφονται παράλληλα και στο προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα του Σχολείου μας.